... zpět na předchozí stranu                                            Rostlinná magie  

 Ke všem rostlinám, květinám, stromům přistupujte  s úctou a nezapomeňte vždy poděkovat a omluvit se, když utrhnete květinu nebo bylinu, omluvit se keři nebo stromu, když mu uříznete větvičku za způsobenou bolest. Příroda je živoucím organismem, bez kterého se neobejdeme. 
Druidové byli kněžskou třídou keltské společnosti, mágy, spisovateli básníky a královskými rádci. Přisuzuje se jim moc, které dosahovali i s pomocí magických rostlin - komunikace s bájnými bytostmi a vynikající věštecké schopnosti. Na našich stránkách se podíváme na magické rostliny druidů. Uvádíme pouze některé z magických rostlin druidů. Podíváme se na léčivé účinky bylin, na esoteriku rostlin. Řekneme si, jak si založit čarodějnickou zahradu, abychom měli rostliny vždy po ruce.
 Léčivé byliny raději kupte v lékárnách, nebo k tomu určených obchodech, pokud nejste dobrým znalcem a nedovedete rostliny poznat. Některé léčivé směsi můžete nakoupit již hotové v  sáčcích a užívat je můžete s tím, jak je většinou popsáno na krabičkách.
Než budete užívat kteroukoliv rostlinu vnitřně, poraďte se s lékařem, který zná Váš zdravotní stav. Mějte na paměti, že pokud používáte rostliny k vykuřování, mají některé rostliny omamný účinek a proto i při vykuřování postupujte opatrně.
 Bylinné rituály
 Esoterika rostlin
 Léčivé byliny
 Jak si založit čarodějnickou zahradu
 Magie rostlin

... zpět na předchozí stranu
Rostlinná magie  
Bylinné rituály
Esoterika rostlin
Léčivé byliny
Čarodějnická zahrada
Magie rostlin
Babské rady